www.sp.nl/zorg

Homepage SPSlash Zorg

Zoeken in /zorg

/zorg :: onze mensen

Meer info over Renske Leijten

Renske Leijten

Meer info over Nine Kooiman

Nine Kooiman

Meer info over Henk van Gerven

Henk van Gerven

Fractiemedewerkers:
Sjoerd Uitslag
Hanne Drost
Eva de Bakker

/zorg :: agenda

  • Maandag 20 februari Wehl - 12.00 - 16.00 uur, Renske Leijten brengt, samen met de nieuwe VGN-voorzitter Schirmbeck, een werkbezoek aan de gehandicaptenzorginstelling Fatima in Wehl
  • Dinsdag 21 februari Haarlem - 12.00 - 17.00 uur, Renske Leijten brengt een werkbezoek aan het hoofdkantoor van Thuiszorg InHolland in Haarlem.
  • Woensdag 22 februari Amsterdam - 13.30 - 15.30 uur, Renske Leijten en Nine Kooiman brengen een bezoek aan de Spoedeisende Psychiatrische Onderzoeksruimte in Amsterdam.
  • Donderdag 23 februari Zevenaar - 20.00 - 22.00 uur, Renske Leijten neemt deel aan het debat over de toekomst van de Geestelijke Gezondheidszorg in Zevenaar. Locatie: “Ons Huis”, Dokter Honigstraat 3. Deur open vanaf 19.30
SP.nl/zorg
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

‘Laat gehandicaptenvervoer niet bij Connexxion’

09-12-2009 • Het bovenregionaal gehandicaptenvervoer (Valys) moet niet langer worden uitgevoerd door Connexxion. Dit zegt SP-Kamerlid Renske Leijten. “Al jaren krijgen we stapels klachten binnen over Valys. Mensen worden soms uren te laat of te vroeg opgehaald. Dit jaar is het aantal ritten dat veel te vroeg of veel te laat was met ruim 19.000 gestegen. Dat is een slechte zaak. En nu wil de staatssecretaris toch door met Connexxion. Onbegrijpelijk.”

Renske LeijtenHet contract wat het ministerie met Connexxion heeft voor het uitvoeren van het bovenregionaal gehandicaptenvervoer, loopt aankomend jaar af. Leijten: “Een goede gelegenheid om met een veel beter pakket van eisen te komen en te onderzoeken wie dat goed kan en wil uitvoeren. Helaas wil de staatssecretaris deze kans niet benutten en verlengt ze het contract met een jaar”.

Een jaar geleden kwam Connexxion in opspraak omdat ze de vereiste opleidingseisen voor chauffeurs wilden aanpassen. Leijten: “Dat is er gelukkig niet van gekomen, maar wel bleek dat Connexxion de zaken niet op orde had. Als dat geen contractbreuk was, weet ik het niet meer.”

Naast het ontbreken van goed opgeleid personeel, regent het al jaren klachten over de rittijden, het te laat of te vroeg komen, de afhandeling van klachten, maar ook over het mee kunnen nemen van extra hulpmiddelen die nodig zijn voor de gebruikers. Er zijn in de afgelopen jaren verschillende zwartboeken gemaakt over de gebrekkige kwaliteit van Valys. Leijten is hierover duidelijk: “Het is iedere keer weer iets. Dan weer geen klachtenregeling, dan weer geen goed personeel. Nu moeten we gewoon doen wat nodig is: een betrouwbare partner zoeken voor het vervoer van mensen die daarvan afhankelijk zijn!”

Delen E-mail een 
vriend Hyves
top

www.sp.nl | Partij | Afdelingen | Nieuws | Agenda | SP.TV | Publicaties | Shop | Inter@ctie | Contact | Lid worden | Opzeggen

© SP 1996-2012