www.sp.nl/zorg

Homepage SPSlash Zorg

Zoeken in /zorg

/zorg :: onze mensen

Meer info over Renske Leijten

Renske Leijten

Meer info over Nine Kooiman

Nine Kooiman

Meer info over Henk van Gerven

Henk van Gerven

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Sjoerd Uitslag
Hanne Drost
Eva de Bakker
SP.nl/zorg
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

Leid meer huisartsen op om bereikbaarheid te verbeteren

10-09-2008 • “Er moeten meer huisartsen opgeleid worden en er moet voldoende budget zijn om extra doktersassistentes en praktijkondersteuners in dienst te nemen.” Dat zegt SP-Kamerlid en huisarts Henk van Gerven in reactie op een rapport van de Inspectie voor de Gezondheidszorg waaruit blijkt dat huisartsen in spoedgevallen onaanvaardbaar slecht bereikbaar zijn. Tegelijkertijd meldt de Landelijke Huisartsenvereniging dat zij signalen heeft ontvangen dat minister Klink wil gaan bezuinigen op de huisartsenzorg.

Henk van GervenHenk van Gerven: “Bezuinigingen op de huisartsenzorg zijn volstrekt onacceptabel. De resultaten van het onderzoek van de Inspectie zijn bar en erger dan verwacht. Er moet juist geïnvesteerd worden in de huisartsenzorg.” Volgens het onderzoek, dat de Inspectie deed in opdracht van de Tweede Kamer, krijgt een kwart tot 40 procent van de mensen die met spoed een huisarts nodig hebben, geen gehoor. En 40 procent hangt tien minuten of meer aan de lijn voor een gewone vraag of afspraak. De Inspectie eist dat binnen een jaar de huisartsen orde op zaken stellen. Een spoedlijn hoort binnen 30 seconden te worden opgenomen en de reguliere lijn binnen twee minuten.

Van Gerven: “Er wordt steeds vaker een beroep gedaan op hulp van huisartsen. Bij de grootschalige huisartsenposten stijgt de hulpvraag elk jaar met circa 7 procent. Dit leidt tot overbelaste doktersassistentes en slecht bereikbare huisartsen. We moeten echt terug naar meer laagdrempelige en toegankelijke zorg. Die bereik je niet door te bezuinigen.”

Delen E-mail een 
vriend Hyves
top