www.sp.nl/werk

Homepage SPSlash Werk

Zoeken in /werk

/werk :: onze mensen

Meer info over Paul Ulenbelt

Paul Ulenbelt

Meer info over Sadet Karabulut

Sadet Karabulut

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Bart van Kent
Tjitske Siderius

/werk :: agenda

  • Woensdag 30 mei Den Haag - 15.00 uur, Sadet Karabulut is bij de viering van het vijfjarig bestaan van Dovenfabriek ‘de Verbinding’ en zal daar spreken over sociaal ondernemen in Nederland en het aan het werk helpen van mensen met een beperking. Locatie: Eerste Kamer, Binnenhof 22.
  • Zondag 3 juni Rijswijk - 13.15 - 14.15 uur; Harry van Bommel spreekt bij het tienjarig jubileum van de Nederlandse Hindoe Ouderenbond. Event Plaza, Lange Kleiweg 86.
  • Woensdag 6 juni Tilburg - 20.00 uur, Sadet Karabulut gaat in het politiek café Buskruit! in debat over het Kunduz-akkoord en dan met name wat dit betekent voor (de belastingdruk van) de lagere inkomens. Locatie: Café De Plaats, Piusplein 61
  • Maandag 11 juni Harderwijk - 11.00 uur, Paul Ulenbelt brengt een bezoek aan de Stichting Arbouw
SP.nl/werk
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

Topsalarissen medisch specialisten moeten aan banden

31-07-2009 • Naar aanleiding van het bericht dat maar liefst 10 procent van de medisch specialisten in loondienst bij een Universitair medisch centrum méér verdient dan de norm van 180.000 euro wil Kamerlid Renske Leijten dat de minister deze beloningen gaat aanpakken. Leijten: “Deze salarissen worden betaald uit premiegelden en belastingen, dus er moet zorgvuldig mee om gegaan worden. Wanneer een norm wordt overschreden, moeten we ingrijpen. Het argument dat de medisch specialisten anders ergens anders heen gaan doet niet ter zake. Niet geld verdienen moet de motivatie zijn, maar goed wetenschappelijk onderzoek kunnen doen moet de drijfveer zijn”.

Medisch specialisten werken óf in loondienst onder een CAO, of zijn vrijgevestigd. Voor de vrijgevestigde specialisten geldt een uurtarief. Leijten: “Via dat uurtarief is het mogelijk flink meer te verdienen en het lijkt er nu op of de universiteiten, die meestal met specialisten in loondienst werken, deze beloningen als norm gaan nemen, in plaats van andersom. Ik stel voor dat voor vrijgevestigden een dagtarief gaan gelden, zodat men ook daar binnen de norm blijft”.

De minister heeft inmiddels al aangekondigd in te grijpen bij de vrijgevestigden, omdat ‘er een fout in het systeem zit’. Leijten: “De minister moet nu doorpakken en zorgen dat er ook een einde wordt gemaakt aan de cultuur van de ‘goodwill’ betalingen om tot een maatschap toe te treden envrijgevestigd specialist te kunnen worden. De bedragen om je in te kopen in een maatschap kunnen oplopen tot meerdere tonnen en het geldt als argument om later veel te ‘moeten’ verdienen”.

Leijten stelt ook voor om de numerus fixus voor studenten geneeskunde nu echt af te schaffen. “Dit willen wij al jaren, het zal de schaarste opheffen en daarmee ook het argument om hoge tarieven te vragen”.

Delen E-mail een 
vriend Hyves
top