www.sp.nl/werk

Homepage SPSlash Werk

Zoeken in /werk

/werk :: onze mensen

Meer info over Paul Ulenbelt

Paul Ulenbelt

Meer info over Sadet Karabulut

Sadet Karabulut

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Bart van Kent
Tjitske Siderius

/werk :: agenda

  • Woensdag 30 mei Den Haag - 15.00 uur, Sadet Karabulut is bij de viering van het vijfjarig bestaan van Dovenfabriek ‘de Verbinding’ en zal daar spreken over sociaal ondernemen in Nederland en het aan het werk helpen van mensen met een beperking. Locatie: Eerste Kamer, Binnenhof 22.
  • Zondag 3 juni Rijswijk - 13.15 - 14.15 uur; Harry van Bommel spreekt bij het tienjarig jubileum van de Nederlandse Hindoe Ouderenbond. Event Plaza, Lange Kleiweg 86.
  • Woensdag 6 juni Tilburg - 20.00 uur, Sadet Karabulut gaat in het politiek café Buskruit! in debat over het Kunduz-akkoord en dan met name wat dit betekent voor (de belastingdruk van) de lagere inkomens. Locatie: Café De Plaats, Piusplein 61
  • Maandag 11 juni Harderwijk - 11.00 uur, Paul Ulenbelt brengt een bezoek aan de Stichting Arbouw
SP.nl/werk
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

SP wil instemmingsrecht OR voor topsalarissen

17-06-2006 • Het jaarlijkse Volkskrant-onderzoek, dat aantoont dat topsalarissen in 2005 met gemiddeld 10% zijn gestegen, laat volgens de SP zien dat nieuwe maatregelen nog steeds nodig zijn. Tweede-Kamerlid Ewout Irrgang stelt dinsdag in de Kamer voor om de Ondernemingsraad voortaan instemmingsrecht te geven bij de vaststelling van topsalarissen. Hiermee kan voorkomen worden dat bestuurders beloningen krijgen waarvoor geen draagvlak is.

IrrgangIrrgang: “In veel bedrijven wordt het lager personeel gevraagd hun looneisen te matigen door bestuurders die zelf hun beloning jaarlijks met 10% of veel meer zien stijgen. De Code Tabaksblat is te zwak en wordt te vrijblijvend opgevat, transparantie leidt eerder tot hogere dan tot lagere topsalarissen en de gewetensfunctie van veel bestuurders lijkt ook zeer beperkt. Het is volstrekt duidelijk dat de graaicultuur blijft bestaan als we geen verdere maatregelen nemen. Door de Ondernemingsraad instemmingsrecht te geven, kunnen de werknemers zelf ingrijpen als de beloningen te gortig worden.”

Behalve voor instemmingsrecht pleit de SP ook voor fiscale maatregelen tegen excessieve topinkomens. Dat kan door bedrijven met exorbitante salarissen meer winstbelasting te laten betalen.

Delen E-mail een 
vriend Hyves
top