www.sp.nl/werk

Homepage SPSlash Werk

Zoeken in /werk

/werk :: onze mensen

Meer info over Paul Ulenbelt

Paul Ulenbelt

Meer info over Sadet Karabulut

Sadet Karabulut

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Bart van Kent
Tjitske Siderius

/werk :: agenda

  • Woensdag 30 mei Den Haag - 15.00 uur, Sadet Karabulut is bij de viering van het vijfjarig bestaan van Dovenfabriek ‘de Verbinding’ en zal daar spreken over sociaal ondernemen in Nederland en het aan het werk helpen van mensen met een beperking. Locatie: Eerste Kamer, Binnenhof 22.
  • Zondag 3 juni Rijswijk - 13.15 - 14.15 uur; Harry van Bommel spreekt bij het tienjarig jubileum van de Nederlandse Hindoe Ouderenbond. Event Plaza, Lange Kleiweg 86.
  • Woensdag 6 juni Tilburg - 20.00 uur, Sadet Karabulut gaat in het politiek café Buskruit! in debat over het Kunduz-akkoord en dan met name wat dit betekent voor (de belastingdruk van) de lagere inkomens. Locatie: Café De Plaats, Piusplein 61
  • Maandag 11 juni Harderwijk - 11.00 uur, Paul Ulenbelt brengt een bezoek aan de Stichting Arbouw
SP.nl/werk
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

Van Dijk: Bestuurder moet te hoog salaris zelf terugbetalen

29-08-2011 • Er moet een wet komen die regelt dat teveel betaald salaris door onderwijsbestuurders zelf wordt terugbetaald. Nu kan de regering alleen geld terughalen bij de onderwijsinstelling in plaats van bij de bestuurder. Van Dijk: 'Het is te gek voor woorden dat bestuurders geen cent hoeven te betalen als zij teveel hebben verdiend. In plaats daarvan wordt ook nog eens het onderwijsbudget gekort, dat maakt het nog pijnlijker.'

Van Dijk doet zijn oproep naar aanleiding van de korting op het budget van de TU Delft met 19.000 euro. Dat besluit nam staatssecretaris Zijlstra vorig jaar nadat bekend werd dat bestuursvoorzitter Dirk Jan van den Berg een salaris van 2 ton ontving, 19.000 euro meer dan de premiernorm. Toch hoefde Van den Berg niets in te leveren, terwijl de TU Delft moest bloeden. Van Dijk wil daarom dat er een wet komt waardoor bestuurders persoonlijk aansprakelijk worden gesteld, in plaats van de instelling. 'Het is immers niet uit te leggen dat er gekort wordt op het onderwijsbudget omdat een graaiende bestuurder weigert zijn teveel betaalde salaris in te leveren.'

Hetzelfde geldt voor bestuurders van Hogeschool InHolland. Daar is een paar ton euro onterecht in de zakken van bestuurders verdwenen. Ook hier kan Zijlstra dit geld uitsluitend bij de hogeschool weghalen. Zo lang de bestuurders niet meewerken, hebben zij nergens last van. Het is het gevolg van de grote autonomie van de hogescholen. Bestuurders zijn onaantastbaar, de politiek staat aan de zijlijn. Van Dijk heeft de regering gevraagd om maatregelen, zodat bestuurders niet langer vrijuit gaan.

Delen E-mail een 
vriend Hyves
top