www.sp.nl/werk

Homepage SPSlash Werk

Zoeken in /werk

/werk :: onze mensen

Meer info over Paul Ulenbelt

Paul Ulenbelt

Meer info over Sadet Karabulut

Sadet Karabulut

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Bart van Kent
Tjitske Siderius

/werk :: agenda

  • Woensdag 30 mei Den Haag - 15.00 uur, Sadet Karabulut is bij de viering van het vijfjarig bestaan van Dovenfabriek ‘de Verbinding’ en zal daar spreken over sociaal ondernemen in Nederland en het aan het werk helpen van mensen met een beperking. Locatie: Eerste Kamer, Binnenhof 22.
  • Zondag 3 juni Rijswijk - 13.15 - 14.15 uur; Harry van Bommel spreekt bij het tienjarig jubileum van de Nederlandse Hindoe Ouderenbond. Event Plaza, Lange Kleiweg 86.
  • Woensdag 6 juni Tilburg - 20.00 uur, Sadet Karabulut gaat in het politiek café Buskruit! in debat over het Kunduz-akkoord en dan met name wat dit betekent voor (de belastingdruk van) de lagere inkomens. Locatie: Café De Plaats, Piusplein 61
  • Maandag 11 juni Harderwijk - 11.00 uur, Paul Ulenbelt brengt een bezoek aan de Stichting Arbouw
SP.nl/werk
20 MAART 2009

Column

Agnes Kant:

Bonusbelasting

Agnes Kant

“Mijn ergernis, frustratie en boosheid zijn net zo groot als die van andere Nederlanders die dit niet begrijpen,” zei Wouter Bos over de gigantische startbonus voor een nieuwe ING 'topman'. Maar mijnheer Bos, die andere Nederlanders zijn niet de minister van Financiën. U bent dat wel en u kunt dus iets veranderen. U kunt ingrijpen. Waarom doet u dat niet?

Jarenlang hebben we één van uw voorgangers, ex-premier Wim Kok de exorbitante zelfverrijking horen aanklagen. Daden kwamen er niet. Later werd hij commissaris bij, jawel, ING. En keurde hij riante beloningen aan de top goed.

Jarenlang hebben vakbondsleiders de zelfverrijking en bonussen aan de top veroordeeld. Lodewijk de Waal pleitte in 2004 zelfs voor een 'kleptocratentax' voor graaiers. Maar diezelfde De Waal wordt nu overheidscommissaris bij ING en accepteert de bonus voor een nieuwe topman die kan oplopen tot 1,3 miljoen euro. Met deze slappe houding diskwalificeert De Waal zichzelf, hij is niet de juiste man om orde op zaken te stellen in het ontspoorde bankwezen.

Jarenlang horen we ook van Bos dat het afgelopen moet zijn met die bonussen. Ik zag hem gisteren hopeloos in het journaal verzuchten: “Ik kan hier helaas niets aan doen.” De minister gaat praten met de bankiers…

Ik geloof dat er nu toch echt wel genoeg lippendienst is bewezen aan deze maatschappelijke schande. Onder meer de bonuscultuur heeft ons de kredietcrisis gebracht. Bos zou moeten ingrijpen. Laat hem een voorbeeld nemen aan Amerika. Daar willen Democraten en Republikeinen via een wet 90% belasting heffen op bonussen bij bedrijven die staatsteun krijgen. Zo'n wet moet ook in Nederland snel worden ingevoerd.

Delen E-mail een 
vriend Hyves
Tweede Kamerverkiezingen 12 september 2012
1 voor allen
Laat zien waarom je SP-lid bent

Vroeg of laat
Studio SP
top