www.sp.nl/wereld

Homepage SPSlash Wereld

Zoeken in /wereld

/wereld :: onze mensen

Meer info over Harry van Bommel

Harry van Bommel

Meer info over Ewout Irrgang

Ewout Irrgang

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Alexander van Steenderen
Jip van Dort
Riekje Camara

/wereld :: agenda

  • Dinsdag 29 mei Amsterdam - 20:00 uur, Harry van Bommel spreekt op de bijeenkomst 'Vastgebonden, Geblinddoekt en Veroordeeld' over de arrestatie en detentie van Palestijnse kinderen door het Israëlisch leger. Locatie: De Balie, Kleine Gartmanplantsoen 10.
  • Vrijdag 1 juni Den Haag - 15.00 - 17.30 uur, Sadet karabulut zal aanwezig zijn bij het debat over het Midden- Oosten op de Haagse Hogeschool, georganiseerd door de Studievereniging voor Bestuurskunde. Het thema van dit debat is: "hoe krijgen we vrede in het Midden-Oosten. Lokatie: Haagse Hogeschool, Johanna Westerdijkplein 75.
  • Zondag 3 juni Rijswijk - 13.15 - 14.15 uur; Harry van Bommel spreekt bij het tienjarig jubileum van de Nederlandse Hindoe Ouderenbond. Event Plaza, Lange Kleiweg 86.
  • Donderdag 7 juni Den Haag - 17.00 - 18.30 uur, Harry van Bommel neemt deel aan een bijeenkomst van het Breed Mensenrechten Overleg (BMO). Locatie: café Berger, Plein 18.
SP.nl/wereld
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

Onafhankelijk onderzoek naar marteling in Uruzgan noodzaak

09-09-2008 • SP-Kamerlid Harry van Bommel wil dat er een onafhankelijk onderzoek komt naar mogelijke marteling van Afghanen in Uruzgan door mensen die onder de verantwoordelijkheid van Nederland vallen. De Onafhankelijke Afghaanse mensenrechtencommissie AIHRC, die in de provinciehoofdstad Tarin Kowt is gevestigd, beschikt over zes verklaringen van mensen die stellen gemarteld te zijn, zo meldt dagblad De Pers dinsdag.

Harry van BommelVolgens AIHRC is er onder meer sprake geweest van slaan, stompen, het toedienen van elektrische schokken en hondenbeten. Het is onduidelijk of Nederlandse militairen direct betrokken waren bij het martelen. Evenmin is duidelijk waarom Nederland, dat de leiding over de militaire operatie in Uruzgan heeft, niet heeft ingegrepen om te voorkomen dat militairen van andere nationaliteiten martelden.

Van Bommel wil opheldering van minister van Defensie Eimert van Middelkoop. “Het verhaal van Defensie over winnen van het vertrouwen van de bevolking van Uruzgan door middel van wederopbouw wordt hard onderuit gehaald. Dit is tegen de wet, tegen de afspraken en ondermijnt de doelen van de Nederlandse operatie in Uruzgan. Dit is onderdeel van het keiharde oorlogvoeren”, zegt Van Bommel. “Ik hoop dat het niet waar is, maar alles wijst er op dat het wel zo is. Een onafhankelijk onderzoek, zoals dat is gedaan door de commissie Van den Bergh in het geval van vergelijkbare beschuldigingen in Irak, is hard nodig. Ook zou het Rode Kruis ter plekke onderzoek kunnen doen.”

Delen E-mail een 
vriend Hyves
top