www.sp.nl/wereld

Homepage SPSlash Wereld

Zoeken in /wereld

/wereld :: onze mensen

Meer info over Harry van Bommel

Harry van Bommel

Meer info over Ewout Irrgang

Ewout Irrgang

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Alexander van Steenderen
Jip van Dort
Riekje Camara

/wereld :: agenda

  • Dinsdag 29 mei Amsterdam - 20:00 uur, Harry van Bommel spreekt op de bijeenkomst 'Vastgebonden, Geblinddoekt en Veroordeeld' over de arrestatie en detentie van Palestijnse kinderen door het Israëlisch leger. Locatie: De Balie, Kleine Gartmanplantsoen 10.
  • Vrijdag 1 juni Den Haag - 15.00 - 17.30 uur, Sadet karabulut zal aanwezig zijn bij het debat over het Midden- Oosten op de Haagse Hogeschool, georganiseerd door de Studievereniging voor Bestuurskunde. Het thema van dit debat is: "hoe krijgen we vrede in het Midden-Oosten. Lokatie: Haagse Hogeschool, Johanna Westerdijkplein 75.
  • Zondag 3 juni Rijswijk - 13.15 - 14.15 uur; Harry van Bommel spreekt bij het tienjarig jubileum van de Nederlandse Hindoe Ouderenbond. Event Plaza, Lange Kleiweg 86.
  • Donderdag 7 juni Den Haag - 17.00 - 18.30 uur, Harry van Bommel neemt deel aan een bijeenkomst van het Breed Mensenrechten Overleg (BMO). Locatie: café Berger, Plein 18.
SP.nl/wereld
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

Motie De Wit leidt tot uitzetstop voor asielzoekers uit centraal- en zuid-Irak

21-12-2006 • Asielzoekers uit Centraal- en Zuid-Irak worden voorlopig niet teruggestuurd naar hun land van herkomst. Het is daar zo onveilig dat de vluchtelingen hier in aanmerking komen voor bescherming.

De Tweede Kamer is vannacht akkoord gegaan met een motie van SP-Kamerlid Jan de Wit waarin wordt gevraagd om categoriale bescherming voor deze groep Irakezen. De motie werd gesteund door de linkse en kleine christelijke partijen.

Nederland bood sinds begin dit jaar niet meer vanzelfsprekend bescherming aan asielzoekers uit Irak. "Dat was onterecht," zegt De Wit. "Minister Bot van Buitenlandse Zaken heeft zelf aangegeven dat de veiligheidssituatie in Irak ‘van grote zorg is’ en de vluchtelingenorganisatie van de VN roept ons ook op om uitgeprocedeerde asielzoekers niet uit te zetten naar deze gebieden. Ik ben blij dat we deze mensen nu niet terugsturen naar die gebieden die worden geteisterd door geweld."

Delen E-mail een 
vriend Hyves
top