www.sp.nl/wereld

Homepage SPSlash Wereld

Zoeken in /wereld

/wereld :: onze mensen

Meer info over Harry van Bommel

Harry van Bommel

Meer info over Ewout Irrgang

Ewout Irrgang

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Alexander van Steenderen
Jip van Dort
Riekje Camara

/wereld :: agenda

  • Dinsdag 29 mei Amsterdam - 20:00 uur, Harry van Bommel spreekt op de bijeenkomst 'Vastgebonden, Geblinddoekt en Veroordeeld' over de arrestatie en detentie van Palestijnse kinderen door het Israëlisch leger. Locatie: De Balie, Kleine Gartmanplantsoen 10.
  • Vrijdag 1 juni Den Haag - 15.00 - 17.30 uur, Sadet karabulut zal aanwezig zijn bij het debat over het Midden- Oosten op de Haagse Hogeschool, georganiseerd door de Studievereniging voor Bestuurskunde. Het thema van dit debat is: "hoe krijgen we vrede in het Midden-Oosten. Lokatie: Haagse Hogeschool, Johanna Westerdijkplein 75.
  • Zondag 3 juni Rijswijk - 13.15 - 14.15 uur; Harry van Bommel spreekt bij het tienjarig jubileum van de Nederlandse Hindoe Ouderenbond. Event Plaza, Lange Kleiweg 86.
  • Donderdag 7 juni Den Haag - 17.00 - 18.30 uur, Harry van Bommel neemt deel aan een bijeenkomst van het Breed Mensenrechten Overleg (BMO). Locatie: café Berger, Plein 18.
SP.nl/wereld
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

Harry van Bommel: ‘Vervoer geen oorlogsgoederen door Nederland’

30-01-2003 • Tijdens het eerste debat van de nieuwe Tweede Kamer gaf minister Kamp van Defensie vanavond toe dat Nederland tot nu toe een maal is gebruikt voor het vervoer van oorlogsgoederen naar de Perzische Golf, in verband met een mogelijke oorlog tegen Irak.

Vanuit Antwerpen voer een Amerikaans schip over de Westerschelde naar de Golf. Toen SP-Kamerlid Harry van Bommel de minister vroeg naar andere oorlogstransporten door Nederland, zei hij dat deze niet plaatsvinden. En zelfs als dat zo is, dan gaat het om het gastheerschap voor een bevriende natie, aldus de regering. Bovendien is Nederland alleen betrokken bij de planning van eventuele verdedigende maatregelen.

De regering rekent de transporten allemaal onder militaire planning (in het kader van het zogenaamde US Host Nation Support programma) en niet onder oorlogsvoorbereiding. Dat is volgens de regering nodig om druk op te bouwen op Irak om de VN-resolutie 1441 uit te voeren.

Harry van BommelOorlogvoorbereiding heet nu planning in de woorden van deze regering. Harry van Bommel diende een motie in om te voorkomen dat Nederland verdere medewerking aan de Amerikaanse oorlogsvoorbereiding zou geven. Van Bommel: “Ik wil geen nieuw vervoer van oorlogsgoederen door Nederland”. Alleen GroenLinks steunde de motie.

Ook ontkende minister Kamp op vragen uit de Kamer dat er grote inentingsprogramma’s voor militairen op de agenda staan. Ook is er geen onrust onder het marinepersoneel in Den Helder. Binnenkort gaat er een spionageonderzeeër naar de Golf in verband met de operatie Enduring Freedom in Afghanistan. En enkele hoge militairen omes die in internationale staven in het Golfgebied aan het werk gaan, moeten worden ingeënt.

Delen E-mail een 
vriend Hyves
top