www.sp.nl/wereld

Homepage SPSlash Wereld

Zoeken in /wereld

/wereld :: onze mensen

Meer info over Harry van Bommel

Harry van Bommel

Meer info over Ewout Irrgang

Ewout Irrgang

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Alexander van Steenderen
Jip van Dort
Riekje Camara

/wereld :: agenda

  • Dinsdag 29 mei Amsterdam - 20:00 uur, Harry van Bommel spreekt op de bijeenkomst 'Vastgebonden, Geblinddoekt en Veroordeeld' over de arrestatie en detentie van Palestijnse kinderen door het Israëlisch leger. Locatie: De Balie, Kleine Gartmanplantsoen 10.
  • Vrijdag 1 juni Den Haag - 15.00 - 17.30 uur, Sadet karabulut zal aanwezig zijn bij het debat over het Midden- Oosten op de Haagse Hogeschool, georganiseerd door de Studievereniging voor Bestuurskunde. Het thema van dit debat is: "hoe krijgen we vrede in het Midden-Oosten. Lokatie: Haagse Hogeschool, Johanna Westerdijkplein 75.
  • Zondag 3 juni Rijswijk - 13.15 - 14.15 uur; Harry van Bommel spreekt bij het tienjarig jubileum van de Nederlandse Hindoe Ouderenbond. Event Plaza, Lange Kleiweg 86.
  • Donderdag 7 juni Den Haag - 17.00 - 18.30 uur, Harry van Bommel neemt deel aan een bijeenkomst van het Breed Mensenrechten Overleg (BMO). Locatie: café Berger, Plein 18.
SP.nl/wereld
13 DECEMBER 2010

Column

Jan Marijnissen:

‘Fokking Hell’

Jan Marijnissen

Van alles is ons verteld over de zogenaamde opbouwmissie waaraan wij meewerkten in Uruzgan. Gisteravond gaf de NOS ons - met de film ‘Fokking Hell’- aan de hand van door de militairen zelf gemaakte beelden een inkijkje in wat daar zich in werkelijkheid heeft afgespeeld. ‘Fokking Hell’ is het antwoord op de propaganda die we van defensie gewend zijn.

Ik heb geen schooltje gezien, ik heb geen waterleiding gezien, ik zag niks dat leek op opbouwen. Ik zag wel heel veel kogels, granaten en oorlog. Ik zag militairen op een vechtmissie; harde jongens, grof geschut en dito taalgebruik. Mitrailleursalvo’s en een aan flarden geschoten hond gaven de ‘Dutch approach’ een nieuw gezicht.

Ook onze approach heeft een hoop ellende aangericht; we hebben mensen vernederd, gezinnen geruïneerd en velen het leven ontnomen. Dit was geen opbouwmissie, dit was een ordinaire oorlog, zonder doel. Nou ja, de VS vonden het vast geweldig wat we deden, en de corrupte Karzai was vast blij met deze gratis hulptroepen.

Ik heb te doen met de militairen die in Afghanistan hun leven in de waagschaal stellen en hebben gesteld. Zij voeren de onmogelijke opdracht uit die politici hen gaven en worden een hel ingestuurd van waaruit sommigen niet meer terugkwamen. In ‘Fokking Hell’ zien we de werkelijke beelden van een ‘opbouwmissie’ in uitvoering. Het is de ontmaskering van alle politici die bevolking en militairen leugens blijven voorschotelen over deze uitzichtloze oorlog.

Delen E-mail een 
vriend Hyves
Tweede Kamerverkiezingen 12 september 2012
1 voor allen
Laat zien waarom je SP-lid bent

Vroeg of laat
Studio SP
top