www.sp.nl/verkeer

Homepage SPSlash Verkeer

Zoeken in /verkeer

/verkeer :: onze mensen

Meer info over Farshad Bashir

Farshad Bashir

Fractiemedewerkers:
Jurgen van der Sloot

/verkeer :: agenda

  • Maandag 13 februari Eindhoven - 19.30 - 22.00 uur, Paulus Jansen is een van de inleiders bij een discussieavond over geluidhinder en de nieuwe geluidhinderwet Swung-I; plaats: stadhuis; andere inleiders Ron Maas (Geluidsnet) en Fred Woudenberg (GGD Amsterdam)
  • Vrijdag 2 maart Hoofddorp - 12.00 – 16.00 uur, Farshad Bashir brengt een bezoek aan CAE Aviation Training Center en Corendon Vliegvakanties
SP.nl/verkeer
SP'er Alex Mink overhandigt de petitie aan de Kamerleden
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

Luid protest tegen herrie van goederenspoorlijn

08-09-2010 • Omwonenden van spoorlijnen uit Gelderland en Overijssel hebben vandaag voor het Tweede Kamergebouw luid hun stem laten horen tegen de enorme toename van goederentreinen over de IJssellijn en Twentelijn. Als de plannen van minister Eurlings doorgaan, zullen jaarlijks vele duizenden extra goederentreinen gaan rijden door dichtbevolkte gebieden en dwars door steden. De SP steunt de protesten en vraagt de minister om te zoeken naar alternatieven.

Met name in Deventer heeft de SP samen met bewoners actie gevoerd tegen de dreigende komst van een spoorboog voor goederentreinen dwars door de wijk Colmschate. Deze boog maakt onderdeel uit van de plannen van de minister voor een noord-tak van de Betuwelijn. Dit zal zorgen voor zo’n 80 goederentreinen per dag. Los van de enorme geluidsoverlast en de trillingen, zijn er ook grote vraagtekens bij het vervoer van vracht door dichtbevolkt gebied.

Actie tegen vrachtvervoer
Een woordvoerder van de bewoners staat de pers te woord

Volgens SP-Kamerlid Farshad Bashir heeft de minister voldoende alternatieven voor handen. Zo kan een betere aansluiting van de Betuwelijn met Duitsland voorkomen dat treinen via de noordelijke route moeten rijden. Maar Bashir ziet ook een hele simpele oplossing: 'De IJssellijn heet zo omdat er een rivier naast ligt. Stimuleer daarom het goederenvervoer per binnenvaartschip. Daar is ruimte en capaciteit genoeg en het leidt, in tegenstelling tot het vervoer via de weg en het spoor, nauwelijks tot overlast. Laat de goederentreinen varen!

Delen E-mail een 
vriend Hyves
top

www.sp.nl | Partij | Afdelingen | Nieuws | Agenda | SP.TV | Publicaties | Shop | Inter@ctie | Contact | Lid worden | Opzeggen

© SP 1996-2012