28-08-2010 • De SP roept minister Eurlings op om fors te investeren in het spoor tussen Amsterdam en Almere. Dit om te voorkomen dat er enorme files op het spoor gaan ontstaan. Gisteren liet de minister weten dat hij alle extra treinen, die aanrijden over de nieuwe Hanzelijn, op het bestaande spoor wil laten rijden. De noodzakelijke uitbreiding van het spoort wijst de minister af. SP-Kamerlid Farshad Bashir: “De minister heeft de mond vol van filebestrijding, maar op het spoor kiest hij juist voor filevorming.”
Op het spoor tussen Amsterdam en Almere rijden nu al veel treinen. In de spits zijn nu eigenlijk al extra treinen gewenst. Over een paar jaar zullen hier ook nog de treinen vanuit de nieuwe Hanzelijn richting Zwolle gaan rijden. Bashir: “Al deze treinen op het bestaande spoor proppen gaat zeker weten tot problemen leiden, dat kun je nu al voorspellen. Een kleine verstoring zal leiden tot grote overlast. Een betrouwbare en snelle verbinding over de Hanzelijn lijkt dan ook niet waarschijnlijk. Daarmee dreigt de minister een investering van 1,5 miljard euro teniet te doen."
Volgens Bashir moet Eurlings nu laten zien dat hij ook de files op het spoor wil aanpakken. Bashir: “De A2 wordt verbreed tot twee maal vijfbaans, terwijl een noodzakelijke spoorverdubbeling voor de minister te duur is. Zo gaat hij de geschiedenisboeken in als asfaltminister. Door te investeren in de spoorverdubbeling of, op zijn minst, inhaalsporen aan te leggen kan de minister laten zien dat hij er ook is voor treinreizigers.” De SP vraagt een debat aan met de minister over het schrappen van de spoorverdubbeling.
Teken ook het manifest
‘1 voor allen’