04-02-2009 • De SP wil dat de Algemene Rekenkamer onderzoek gaat doen naar de vele vertragingen met de treinen over de Hogesnelheidslijn (HSL). Na de aanvankelijke vertragingen rondom de aanleg is het spoor nog steeds niet in gebruik, waardoor het miljardenproject nu ligt weg te roesten. Het verzoek van de SP werd woensdag in de Tweede Kamer gesteund door de VVD, PvdA en GroenLinks.
Met de HSL zijn al lange tijd problemen. Zo zijn de kosten voor de aanleg veel hoger dan geraamd en is de aanleg ook nog fors vertraagd. Nu het spoor eindelijk klaar is, levert de treinbeveiliging problemen op. Hiervoor zijn nieuwe treinen nodig die op dit moment nog gebouwd worden.
De kosten voor deze vertraging komen voor rekening van het Rijk, terwijl in het afgesloten contract is afgesproken dat de vervoerder HSA (een dochteronderneming van de NS) dit zou betalen. Uit angst voor een faillissement wil minister Eurlings dit echter voorkomen. SP-Kamerlid Emile Roemer: “Er is al jaren geleden bepaald dat HSA de vervoerder zou worden, maar die heeft nog geen treinen. Nu gaat de belastingbetaler hier de kosten voor dragen. Dat klopt natuurlijk niet, daarom wil ik hier duidelijkheid over krijgen.”
Ook is nog onzeker in hoeverre HSA daadwerkelijk levensvatbaar is. Roemer: “Als dit bedrijf failliet gaat, zitten we weer zonder treinen op het spoor. Daarom moet dit risico goed in kaart worden gebracht.”