www.sp.nl/onderwijs

Homepage SPSlash Onderwijs

Zoeken in /onderwijs

/onderwijs :: onze mensen

Meer info over Jasper van Dijk

Jasper van Dijk

Meer info over Manja Smits

Manja Smits

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Debbie Brenkman
Wouter Groot Koerkamp

/onderwijs :: agenda

  • Maandag 4 juni Delft - 20:30 uur, Jasper van Dijk neemt deel aan ‘het grote verkiezingsdebat’ van studentenvereniging Sanctus Virgilius over onderwijs, economie en Europa. Locatie: Sociëteit Alcuin, Oude Delft 57.
SP.nl/onderwijs
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

GroenLinks draait van studiebelasting naar schuldenstelsel

30-05-2010 • GroenLinks ziet af van het voorstel voor een studiebelasting. Dat zegt GroenLinks-Kamerlid Tofik Dibi vandaag in het Nederlands Dagblad . Na kritiek van het Centraal Plan Bureau kiest GroenLinks alsnog voor een leenstelsel, net als PvdA, VVD en D66. SP-Kamerlid Jasper van Dijk: "Met deze draai belanden studenten van de regen in de drup. Een sociaal leenstelsel is immers niets ander dan een asociaal schuldenstelsel."

Van Dijk stelde het oude GroenLinks-plan voor een studiebelasting en een studieloon al eerder ter discussie op de website van Trouw. Een studieloon klinkt goed, maar het is onrechtvaardig om het alleen door studenten te laten terugbetalen. Iedereen profiteert immers van hoger opgeleiden. Bovendien zaten er lastige uitvoeringsproblemen aan een studiebelasting. Als je na je studie naar het buitenland verhuist, hoef je geen cent meer terug te betalen. GroenLinks ziet nu ook in dat dit niet kan.

Het is jammer dat GroenLinks nu kiest voor een leenstelsel in plaats van voor verbetering van de studiefinanciering, zoals de SP. Hiermee komt de partij alsnog in het kamp van de voorstanders van hogere schulden voor studenten. Er wordt daardoor een drempel opgeworpen voor jongeren uit arme gezinnen, zoals je ook ziet in landen als Australië en het Verenigd Koninkrijk.

Delen E-mail een 
vriend Hyves
top