27-11-2008 • De SP heeft vandaag een voorstel ingediend zodat ook MBO-ers van 16 en 17 jaar gratis gebruik kunnen maken van het openbaar vervoer. De SP-Kamerleden Jasper van Dijk en Emile Roemer willen hiermee dat met ingang van het nieuwe schooljaar deze studenten een volwaardige OV-kaart krijgen. Van Dijk: “Net als studenten van het HBO en de universiteit verdienen ook MBO-studenten gratis openbaar vervoer."
Op dit moment hebben MBO-ers vanaf 18 jaar recht op een OV-studentenkaart, terwijl HBO-ers wel al eerder recht hebben op deze kaart. Van Dijk: “Dat is een oneerlijke situatie en daar moet dus snel een einde aan komen. Wij pleiten al langer voor een OV-kaart voor MBO-ers en hebben daar ook geld voor gereserveerd in onze begroting."
Eerder zei staatssecretaris Van Bijsterveldt dat zij ook een OV-studentenkaart voor MBO-ers wil maar geen geld had. Het is bekend dat de NS een grote som geld op een spaarrekening heeft staan. Ook de regering vindt dat dit bedrag te hoog is. Roemer en Van Dijk hebben voorgesteld om een deel van dit bedrag te gebruiken voor een OV-kaart voor MBO-ers voor de tweede helft van 2009. Roemer: "Laat dit een aanzet zijn voor een structurele OV-voorziening voor MBO-ers. Het geld is geen probleem, zoals we al eerder in onze tegenbegroting aantoonden. Het gaat om de keuzes die je maakt."
Komende week zal Roemer dit voorstel verdedigen bij de behandeling van de begroting Verkeer en Waterstaat. Eind december zal de Tweede Kamer stemmen over het plan.