www.sp.nl

Homepage SPSP.nl

Zoeken

Ook op lokale sites

Word nu lid

NU IS DE TIJD! Sympathiseer je met de SP? Lid worden is nog veel beter en kan al voor vijf euro per kwartaal. Mee denken, mee doen, mee winnen. Je ontvangt het boek ‘Hoe dan Jan?’ en het SP-nieuwsblad de Tribune. Steun de SP en sluit je nu aan!

Niks missen?

Abonneer je op Poster, de wekelijkse e-mail nieuwsbrief van de SP.


voorbeeld-Poster
SP :: Nieuws :: Berichten

SP feliciteert Ierse ambassadeur met referendum

02-06-2008 • SP-Kamerleden Harry van Bommel en Sharon Gesthuizen hebben maandag bij de Ierse ambassade hun schriftelijke felicitaties overgebracht aan Ierland voor het houden van een referendum over het Europees Verdrag. De Ieren zijn de enige Europeanen die deze zomer de kans krijgen direct hun stem te laten horen over het Verdrag van Lissabon, de vervanger van de weggestemde Europese grondwet.

SP'ers voor de Ierse ambassade
De SP-Kamerleden voor de Ierse ambassade met hun spandoek.

De Kamerleden overhandigden de felicitaties aan de Ierse ambassadeur Ryan. Voor de deur van de ambassade droegen SP’ers een spandoek met de tekst: “Congratulations Ireland. You're having the referendum 486 million people have been denied.” Harry van Bommel: “Als enige Europeanen krijgen de Ieren de kans zich uit te spreken over dit belangrijke verdrag. Er rust een historische taak op hun schouders.”

Het referendum in Ierland vindt plaats op 12 juni. Het belooft een spannende strijd te worden. De peilingen geven aan dat op dit moment 41 procent van de Ieren voor het Europees Verdrag is en 33 procent tegen. Het grootste deel van de mensen weet echter nog niet wat te stemmen.

Van Bommel was vorige maand aanwezig in Ierland op uitnodiging van de ‘nee’-campagne. “Ik heb wederom met eigen ogen kunnen zien hoe fantastisch een referendum kan helpen om Europese politiek op de publieke agenda te zetten. De Ieren zijn niet bang voor moeilijke vraagstukken, er wordt volop gediscussieerd. Ze hebben daar een democratische traditie waar Nederland nog wat van kan leren.”

De actie bij de Ierse ambassade in Den Haag staat niet op zichzelf. In andere Europese landen is of wordt Ierland op dezelfde wijze gefeliciteerd. Het initiatief is genomen door de ‘European Referendum Campaign’, een onafhankelijk netwerk van Europese non-profit organisaties.

Harry van Bommel

Harry van Bommel

Oekraïne heeft gekozen

Stelling

Stelling

Geen bezuinigingen op onderwijs

Opinie

Agnes Kant

'Twee zielen in één borst. Wat wordt het?'

SP Nieuws

Nieuws van de SP

DINSDAG 9 FEBRUARI
MAANDAG 8 FEBRUARI
ZONDAG 7 FEBRUARI
ZATERDAG 6 FEBRUARI
VRIJDAG 5 FEBRUARI
DONDERDAG 4 FEBRUARI
WOENSDAG 3 FEBRUARI
DINSDAG 2 FEBRUARI

Themakanalen

Nieuw op www.sp.nl

TRIBUNE JANUARI
OPINIES
65blijft65
Voor een menselijke thuiszorg
SP-TV
top

www.sp.nl | Partij | Afdelingen | Nieuws | Agenda | SP.TV | Publicaties | Shop | Inter@ctie | Contact | Lid worden

© SP 1996-2010