www.sp.nl

Homepage SPSP.nl
SP :: Nieuws :: Berichten
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

Tijd voor Afghanistan-debat: missie nog steeds onverstandig en ongewenst

13-01-2006 • Nu het kabinet een nieuwe brief over de Afghanistan-missie aan de Tweede Kamer heeft gestuurd, kan wat SP-Kamerlid Harry van Bommel betreft een debat over de uitzending plaatsvinden. “Nu de D66-ministers hun draai hebben gemaakt, is het tijd dat de inhoudelijke argumenten aan bod komen.”

Harry van BommelVan Bommel vindt het verbijsterend dat D66-minister Brinkhorst het bij voorbaat als dwaas noemt om het kabinet te laten vallen in een oogstjaar. “Brinkhorst is kennelijk bereid om Nederlandse levens te riskeren om zijn politieke nalatenschap veilig te stellen.”

In de regeringsbrief van vandaag wordt gemeld dat de Europese Commissie met hulpprojecten en civiele deskundigheid wil bijdragen aan het Provinciale Reconstructieteam van Uruzgan. Van Bommel: “Dat is blijkbaar de fooi waarmee de D66-bewindspersonen zich tevreden laten stellen.”

Voor Van Bommel geeft de nieuwe brief geen enkele aanleiding om van standpunt te veranderen. “De SP geeft geen steun aan vredesoperaties die geen echte vredesoperaties zijn. Zeker niet zolang de Amerikanen met steun van Nederlandse elitetroepen even verderop oorlogsoperaties blijven doorvoeren. Ook de Nederlandse ‘opbouwwerkers’ zullen worden aangekeken op wat de VS met onze steun allemaal uitvoert in dat land, en gezien het recente gedrag van de Amerikanen brengt dat enorme risico’s met zich mee.”

Delen E-mail een 
vriend Hyves
SP Nieuws

Laatste updates

VANDAAG
NIEUWS
GISTEREN
NIEUWS
IN DE MEDIA
DONDERDAG 24 MEI
NIEUWS
IN DE MEDIA
WOENSDAG 23 MEI
NIEUWS
OPINIE
COLUMN
IN DE MEDIA
DINSDAG 22 MEI
NIEUWS
IN DE MEDIA
Tweede Kamerverkiezingen 12 september 2012
1 voor allen
Laat zien waarom je SP-lid bent

Vroeg of laat
Studio SP
top