www.sp.nl

Homepage SPSP.nl
SP :: Publicaties :: Tribune

De Grijze Wolven

De journalisten Braam en Ülger laten in hun boek over de Grijze Wolven zien, hoe deze rechtsextreme Turkse organisatie in opmars is in ons land. De opvattingen van deze organisatie slaan vooral aan bij een groep uiterst ontevreden en teleurgestelde Turkse jongeren, die geen perspectief meer zien. De Grijze Wolven spelen met hun verheerlijking van de Turkse Übermensch geraffineerd in op dit groeiende ongenoegen. Zij profiteren van het falende integratiebeleid. Zij wijzen op de Nederlandse "arrogantie en slechtheid" en benadrukken de vermeende superioriteit van het Turkse volk.
De tweedeling in ons land slaat met name hard toe bij allochtonen. Op de arbeidsmarkt zijn ze vaak kansloos, ze zitten op de mindere scholen, wonen in de slechtere wijken en zijn zwaar oververtegenwoordigd in de armoede- en criminaliteitsstatistieken.
Wie de integratie serieus wil bevorderen, móet de sociale en etnische segregatie stoppen. Als we de uitzichtloosheid van velen uit deze bevolkingsgroep niet kunnen vervangen door toekomstperspectief, doen we hen onrecht en zijn we gezamenlijk verantwoordelijk voor de voedingsbodem waarop rechtsextremisme - van Nederlandse én Turkse origine - kan en zal gedijen. Er tikt een tijdbom. Er is geen tijd meer voor het uitproberen van halve maatregelen. Er moet een spreidingsbeleid komen en bedrijven moeten worden gedwongen een bijdrage te leveren aan het oplossen van de problemen.
De gebrekkige integratie en de toenemende segregatie is een van de grootste maatschappelijk problemen. Daarom is de tijd meer dan rijp voor een parlementaire enquête naar alle aspecten van het minderhedenvraagstuk. Zodat er alternatieven kunnen worden geformuleerd én uitgevoerd.

De echte Tribune is veel dikker en veel mooier! Wil je een jaar lang de Tribune in huis voor slechts 13 euro?
Vul dan het aanvraagformulier in!

naar boven index van dit nummer index Tribune index Nieuws Overzicht website

Delen E-mail een 
vriend Hyves
SP Nieuws

Laatste updates

VANDAAG
NIEUWS
GISTEREN
NIEUWS
IN DE MEDIA
DONDERDAG 24 MEI
NIEUWS
IN DE MEDIA
WOENSDAG 23 MEI
NIEUWS
OPINIE
COLUMN
IN DE MEDIA
DINSDAG 22 MEI
NIEUWS
IN DE MEDIA
MAANDAG 21 MEI
NIEUWS
Tweede Kamerverkiezingen 12 september 2012
1 voor allen
Laat zien waarom je SP-lid bent

Vroeg of laat
Studio SP
top