www.sp.nl/justitie

Homepage SPSlash Justitie

Zoeken in /justitie

/justitie :: onze mensen

Meer info over Sharon Gesthuizen

Sharon Gesthuizen

Meer info over Ronald van Raak

Ronald van Raak

Meer info over Nine Kooiman

Nine Kooiman

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Christel Wiskerke
Michiel van Nispen

/justitie :: agenda

  • Vrijdag 1 juni Den Haag - 15.00 - 17.30 uur, Sadet karabulut zal aanwezig zijn bij het debat over het Midden- Oosten op de Haagse Hogeschool, georganiseerd door de Studievereniging voor Bestuurskunde. Het thema van dit debat is: "hoe krijgen we vrede in het Midden-Oosten. Lokatie: Haagse Hogeschool, Johanna Westerdijkplein 75.
SP.nl/justitie
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

De Wit pleit voor onafhankelijk fraude-instituut

12-11-2003 • FINANCIEEL-ECONOMISCHE MISDAAD ONTGLIPT DE TWEEDE KAMER
SP-Kamerlid Jan de Wit zal donderdag voorstellen om een onafhankelijk fraude-instituut op te richten dat rechtstreeks, buiten de ministeries om, rapporteert aan de Tweede Kamer. "Het parlement heeft geen enkel zicht op de omvang en aanpak van financieel-economische misdaad."

Donderdag debatteert de Tweede Kamer met de ministers van Justitie en Financiën over het fraudebeleid in Nederland. De kennis over fraude is versnipperd over vele departementen en onderzoeksbureau’s. "Het is onmogelijk om als individueel Kamerlid overzicht te hebben. Een onafhankelijk fraude-instituut is noodzakelijk om enig zicht te krijgen op de omvang van de fraudes op verschillende terreinen, zoals de ESF, HBO-, zorg-, bouw-, landbouw- en beursfraudes."

"Vaak is er een parlementaire enquête nodig om de structuren achter bepaalde fraude zaken bloot te leggen. We hebben dat bij de Bouwfraude gezien, maar ook nu bij de Commissie Schutte die onderzoek doet naar de HBO-fraude. Het is echter belangrijk om een instituut te hebben dat al deze kennis verzamelt en analyseert, zodat Kamerleden goed geïnformeerd de regering kunnen controleren."


zie ook Financiële misdaad ontglipt de Tweede Kamer
(Opinieartikel van Jan de Wit en prof. Van Duyne, 29 oktober 2003)

Delen E-mail een 
vriend Hyves
top