www.sp.nl/europa

Homepage SPNederland en Europa

Zoeken in /europa

/europa :: onze mensen

Meer info over Harry van Bommel

Harry van Bommel

Meer info over Dennis de Jong

Dennis de Jong

Fractiemedewerkers:
Alexander van Steenderen
Niels Jongerius
Femke Reudler Talsma
Reinout Heijdra
Machteld Velema

/europa :: agenda

  • Maandag 20 februari BNR Nieuwsradio - 15.30 - 16.30 uur, Dennis de Jong is te gast bij Petra Grijzen.
SP.nl/europa

Standpunt :: Europese Unie en uitbreiding

In de komende jaren dient het aantal lidstaten niet verder te worden uitgebreid. Een mogelijke uitzondering is Kroatië, zodra dit land volledig aan de toetredingsvereisten voldoet. Uitbreiding van de Unie kan pas weer op de agenda staan als de huidige lidstaten goed geïntegreerd zijn en er steun bij de bevolking voor zo´n uitbreiding is. Eventuele verdere uitbreidingen van de Europese Unie na 2014 moeten in Nederland ter goedkeuring in een referendum aan de bevolking worden voorgelegd. De regering wordt daarmee voortaan verplicht eerst de bevolking te overtuigen van het nut en de noodzaak van zo’n verdere uitbreiding, in plaats van de bevolking zoals tot nu toe voor een voldongen feit te plaatsen. Alleen zo kunnen uitbreidingsronden op voldoende draagvlak vanuit de bevolking rekenen. Andere vormen van samenwerking, tot wederzijds voordeel, zijn ook een serieuze optie. Die samenwerking kan nu al worden opgezet en uitgebreid, tot wederzijds voordeel. Dat geldt ook met andere buurlanden van de Europese Unie, zoals Rusland, Oekraïne, IJsland, Noorwegen, Zwitserland en de niet-Europese landen aan de Middellandse Zee.

De EU heeft de deur voor Turkije op een kier gezet. De SP heeft geen principiële bezwaren tegen een mogelijke toetreding van Turkije tot de EU. Als Turkije voldoet aan de gestelde eisen (onder andere politieke en economische criteria), dan kan Turkije toetreden. Turkije voldoet nu nog bij lange na niet aan deze voorwaarden. Voornaamste problemen zijn de slecht functionerende rechtsstaat, schendingen van de mensenrechten, de rol van het leger en de Turkse relatie met EU-lid Cyprus. De verwachting is dat Turkije er zeker tien jaar over zal doen om aan alle voorwaarden te voldoen.

Overzicht alle standpunten europa

Delen E-mail een 
vriend Hyves

/europa :: column

/europa :: video's

www.flickr.com
SP Politiek's SP Europa photoset SP Politiek's SP Europa photoset
1 voor allen

Teken ook het manifest
‘1 voor allen’



Vroeg of laat
SP-TV
top

www.sp.nl | Partij | Afdelingen | Nieuws | Agenda | SP.TV | Publicaties | Shop | Inter@ctie | Contact | Lid worden | Opzeggen

© SP 1996-2012