www.sp.nl/europa

Homepage SPNederland en Europa

Zoeken in /europa

/europa :: onze mensen

Meer info over Harry van Bommel

Harry van Bommel

Meer info over Dennis de Jong

Dennis de Jong

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Alexander van Steenderen
Niels Jongerius
Femke Reudler Talsma
Reinout Heijdra
Machteld Velema

/europa :: agenda

  • Vrijdag 25 mei Purmerend - 20:00 - 22:00 uur, Dennis de Jong spreekt tijdens de tour d´Europe over de Eurocrisis. Locatie: Partycentrum Concordia, aan de Koemarkt in Purmerend.
  • Maandag 4 juni Delft - 20:30 uur, Jasper van Dijk neemt deel aan ‘het grote verkiezingsdebat’ van studentenvereniging Sanctus Virgilius over onderwijs, economie en Europa. Locatie: Sociëteit Alcuin, Oude Delft 57.
SP.nl/europa
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

De Jong: Europees Parlement wil referenda voorkomen

24-03-2011 • Vandaag demonstreren tienduizenden vakbondsleden in Brussel tegen het harde bezuinigingsbeleid dat Brussel aan de lidstaten oplegt en de plannen van Brussel om zich te bemoeien met loon en pensioenbeleid in de lidstaten. De Jong: ‘Gisteren heeft het Europees Parlement besloten dat referenda over de ingrijpende economische plannen voorkomen moet worden. De bevolking moet volgens Europa vooral geen zeggenschap krijgen over de toekomst. De SP wil deze plannen juist wel in een referendum aan de bevolking voorleggen’.

Voorstellen van de Europese Commissie geven Brussel invloed op het loonbeleid, op de overheidsfinanciën en de pensioenleeftijd. De Europese Vakbonden hebben al eerder aangegeven dat loononderhandelingen tussen werkgevers en werknemers horen plaats te vinden. Brussel moet volgens hen, en de tienduizenden demonstranten afblijven van het collectieve onderhandelingsrecht. De SP is het daar volledig mee eens en zal de demonstranten vandaag ondersteunen.

Europarlement zet democratie buitenspel
Gisteren heeft het Europees Parlement zichzelf ook buitenspel gezet over de aankomende verdragswijziging. Het Europees Parlement ziet af van het recht om mee te beslissen en neemt genoegen met een adviesrecht. De Jong: ‘Tel daarbij de uitdrukkelijke opzet van het Europees Parlement om de bevolking in de lidstaten buiten de besluitvorming te houden en je kunt niet anders dan concluderen dat Brussel de bevolking zo min mogelijk invloed op deze plannen wil gunnen, ongehoord voor mensen die geacht worden de bevolking te vertegenwoordigen’.

De SP was vandaag aanwezig bij de vakbondsdemo, hieronder treft u enkele foto's aan:
Vakbondsdemoe 24 maart

Demo in het rood

Jonge vakbondsleden

Delen E-mail een 
vriend Hyves

/europa :: opinie

/europa :: column

/europa :: video's

www.flickr.com
SP Politiek's SP Europa photoset SP Politiek's SP Europa photoset
top