www.sp.nl/europa

Homepage SPNederland en Europa

Zoeken in /europa

/europa :: onze mensen

Meer info over Harry van Bommel

Harry van Bommel

Meer info over Dennis de Jong

Dennis de Jong

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Alexander van Steenderen
Niels Jongerius
Femke Reudler Talsma
Reinout Heijdra
Machteld Velema

/europa :: agenda

  • Vrijdag 25 mei Purmerend - 20:00 - 22:00 uur, Dennis de Jong spreekt tijdens de tour d´Europe over de Eurocrisis. Locatie: Partycentrum Concordia, aan de Koemarkt in Purmerend.
  • Maandag 4 juni Delft - 20:30 uur, Jasper van Dijk neemt deel aan ‘het grote verkiezingsdebat’ van studentenvereniging Sanctus Virgilius over onderwijs, economie en Europa. Locatie: Sociëteit Alcuin, Oude Delft 57.
SP.nl/europa
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

Referendum over EU-verdragswijziging

02-11-2010 • De SP eist een referendum over de EU-verdragswijziging om een permanent noodfonds voor eurolanden mogelijk te maken. SP-Tweede Kamerlid Harry van Bommel doet daartoe vandaag een oproep in de Tweede Kamer. Van Bommel: ‘De Europese Unie krijgt in korte tijd flink meer te zeggen over ons nationale economisch beleid. Met de al afgesproken sancties voor eurolanden, is er met een verdragswijziging sprake van een flinke overdracht van bevoegdheden. Dat mag niet gebeuren zonder de Nederlandse bevolking te raadplegen.’

Harry van BommelVan Bommel diende eerder al een initiatiefwet in over het Verdrag van Lissabon. De PvdA die nog een referendum over de Europese Grondwet mogelijk had gemaakt, gaf als coalitiepartij daaraan geen steun waardoor het initiatief strandde. Van Bommel rekent nu op meer succes: ‘De PVV zei vandaag steun aan een referendum te overwegen. Nu de PvdA geen coalitiepartij is, en als de PVV zich alsnog niet zo gaat gedragen, is een meerderheid nabij. Dat zou een overwinning zijn voor de democratie.’

Met de verdragswijziging willen de Europese regeringsleiders het tijdelijke noodfonds voor eurolanden die in de financiële problemen zitten omvormen tot een Europees Monetair Fonds (EMF). De SP ziet in de oprichting van een Europese variant echter geen oplossing om Griekse toestanden in andere eurolanden te voorkomen. Van Bommel: ‘In plaats van problemen te voorkomen, straft ze landen die problemen hebben. Met een EMF krijgt het alleen nog meer kans om versoepeling van het ontslagrecht of de aanpak van de hypotheekrente af te dwingen. Waarom geen afspraken om speculanten aan te pakken en concurrentie op belastingen te voorkomen?’ Indien het tot een referendum komt zal de SP dan ook pleiten om tegen de verdragswijziging te stemmen.

Delen E-mail een 
vriend Hyves

/europa :: opinie

/europa :: column

/europa :: video's

www.flickr.com
SP Politiek's SP Europa photoset SP Politiek's SP Europa photoset
top