www.sp.nl/europa

Homepage SPNederland en Europa

Zoeken in /europa

/europa :: onze mensen

Meer info over Harry van Bommel

Harry van Bommel

Meer info over Dennis de Jong

Dennis de Jong

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Alexander van Steenderen
Niels Jongerius
Femke Reudler Talsma
Reinout Heijdra
Machteld Velema

/europa :: agenda

  • Vrijdag 25 mei Purmerend - 20:00 - 22:00 uur, Dennis de Jong spreekt tijdens de tour d´Europe over de Eurocrisis. Locatie: Partycentrum Concordia, aan de Koemarkt in Purmerend.
  • Maandag 4 juni Delft - 20:30 uur, Jasper van Dijk neemt deel aan ‘het grote verkiezingsdebat’ van studentenvereniging Sanctus Virgilius over onderwijs, economie en Europa. Locatie: Sociëteit Alcuin, Oude Delft 57.
SP.nl/europa
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

Senatoren stemmen tegen Europees noodfonds

12-10-2011 • De SP heeft in de Eerste Kamer niet ingestemd met het verder ophogen van het Europees noodfonds met 42 miljard euro. Met dat geld hoopt de regering de financiële en economische crisis in de Europese Unie te kunnen bestrijden. Volgens SP-senator Geert Reuten is de regering echter niet bij machte aan te geven wie wanneer en waarom uit het fonds zal kunnen putten. ‘Een hypotheek sluit je ook niet af zonder heldere voorwaarden. Dat doe je om narigheid te voorkomen’.

Geert ReutenEen meerderheid van de Eerste Kamer keurt de miljardeninjectie goed. SP, ChristenUnie, Partij voor de Dieren en PVV stemden tegen. Senator Reuten heeft scherpe kritiek op de overhaaste besluitvorming. Pas afgelopen donderdag werd het wetsvoorstel aangeboden bij de Eerste Kamer en pas enkele uren voor aanvang van het debat vroeg minister De Jager om spoedeisende afhandeling van de kolossale garantiestelling, volgens Reuten ‘de grootste begrotingswijziging ooit’.

De Jager is niet bereid om inzicht te bieden in de scenario’s die hij en zijn Europese collega’s ontwikkelen om de crisis te lijf te gaan. In ieder geval wil hij absoluut niet nadenken of het op enig moment nodig zal zijn de hele bankensector onder staatstoezicht te brengen. Ook heeft hij nog geen opvattingen over de door de SP bepleite splitsing van betaal- en speculatiebanken. De Jager sluit overigens niet uit dat het noodfonds nog verder vergroot moet worden en er dus ook nieuwe Nederlandse miljarden nodig zullen zijn. Het fonds zal onder meer gebruikt worden om banken die in problemen komen, overeind te houden. Over welke banken in welke landen het gaat, wil de minister evenmin mededelingen doen. Over de condities waaronder geld uit het fonds ingezet kan worden, moet nog door de regeringen in de EU onderhandeld worden. Het parlement staat daarbij echter buitenspel. Reuten: ‘Om alleen maar op uw aquamarijnen ogen te vertrouwen, gaat me toch echt iets te ver. We kunnen ons werk als volksvertegenwoordiging niet naar behoren doen als we te weinig informatie en te weinig tijd krijgen. Daarom zeggen wij nee.’

Delen E-mail een 
vriend Hyves

/europa :: opinie

/europa :: column

/europa :: video's

www.flickr.com
SP Politiek's SP Europa photoset SP Politiek's SP Europa photoset
top