www.sp.nl/economie

Homepage SPSlash Economie

Zoeken in /economie

/economie :: onze mensen

Meer info over Sharon Gesthuizen

Sharon Gesthuizen

Meer info over Paulus Jansen

Paulus Jansen

Meer info over Emile Roemer

Emile Roemer

Fractiemedewerkers:
Sjoerd van Dijk

/economie :: agenda

  • Donderdag 24 mei De Kuip, Rotterdam - 15.00 - 18.00 uur, Dennis de Jong en Sharon Gesthuizen spreken op Retailpoort 2012, georganiseerd door Detailhandel Nederland.
  • Donderdag 24 mei Haarlem - Haarlem, 16:30-17:30, Paulus Jansen neemt deel aan een debat over duurzame energie op SolarPlaza. Plaats: de Lichtfabriek.
  • Woensdag 30 mei Baarn - Baarn, 16:00-18:00, Paulus Jansen verzorgt een inleiding tijdens de jaarvergadering van de Nederlandse Aannemersfederatie
  • Maandag 4 juni Delft - 20:30 uur, Jasper van Dijk neemt deel aan ‘het grote verkiezingsdebat’ van studentenvereniging Sanctus Virgilius over onderwijs, economie en Europa. Locatie: Sociëteit Alcuin, Oude Delft 57.
SP.nl/economie
Laat de tekst voorlezen met ReadSpeaker

Voorstel SP om financieel wanbeleid aan te pakken positief ontvangen

21-01-2009 • Het voorstel van de SP om te onderzoeken op welke wijze financieel wanbeleid, zoals in het geval van de kredietcrisis, aangepakt kan worden, is positief ontvangen. Minister van Justitie Hirsch Ballin gaat bekijken wat de mogelijkheden zijn. SP-Kamerlid Jan de Wit: "Een goede eerste stap. Ik betwijfel namelijk of er op dit moment voldoende mogelijkheden zijn, en als dat zo is, dan moeten die mogelijkheden er wat mij betreft komen. Als je de hele samenleving dupeert dan ligt daar een taak voor Justitie."

Jan de WitDinsdag werd in de Tweede Kamer gesproken over een wetsvoorstel waarbij de mogelijkheden worden verruimd om bestuurders van rechtspersonen een beroepsverbod op te leggen in geval van fraude. De SP steunt dit voorstel van harte. Jan de Wit: "De SP stelde dit al voor in 2004, in het debat dat ging over de vraag 'Nederland Fraudeland?' Dit voorstel steunen wij, maar het doet wel de vraag rijzen of we hiermee ook die mensen kunnen aanpakken die de kredietcrisis in belangrijke mate hebben veroorzaakt of versterkt. Dat staat nog niet vast. Er moet worden onderzocht of er strafbare feiten zijn gepleegd, bijvoorbeeld frauduleuze delicten. En of er voldoende mogelijkheden zijn in de wet om dit soort mensen dan ook te vervolgen."

Jan de Wit denkt dat er in het Wetboek van Strafrecht een bepaling opgenomen moet worden die omvangrijk financieel wanbeleid strafbaar stelt. De Wit: "Als blijkt dat er nauwelijks kan worden opgetreden tegen bestuurders die willens en wetens onverantwoorde risico's hebben genomen en de huidige kredietcrisis mede hebben veroorzaakt, dan moeten we dat wat mij betreft mogelijk maken voor de toekomst."

Delen E-mail een 
vriend Hyves
top