www.sp.nl

Homepage SPSP.nl

Zoeken

Ook op lokale sites

Word nu lid

NU IS DE TIJD! Sympathiseer je met de SP? Lid worden is nog veel beter en kan al voor vijf euro per kwartaal. Mee denken, mee doen, mee winnen. Je ontvangt het boek ‘Hoe dan Jan?’ en het SP-nieuwsblad de Tribune. Steun de SP en sluit je nu aan!

Niks missen?

Abonneer je op Poster, de wekelijkse e-mail nieuwsbrief van de SP.


voorbeeld-Poster
SP :: Publicaties :: Columns
12 JUNI 2008

Column

Ronald van Raak:

Wat wil NiZA nu eigenlijk?

Ronald van Raak

Vrijdag zag ik een paginagrote advertentie van het Nederlands Instituut voor Zuidelijk Afrika (NiZa). In de Volkskrant, in Trouw, in NRC en in Het Financieele Dagblad. Dat is heel duur. De boodschap van de advertentie is onduidelijk: we zien een kaart van Afrika, met daarop aangegeven waar olie, goud, diamanten, hout en andere grondstoffen worden gewonnen. De titel is: "Zo arm is Afrika nu ook weer niet."

Dat wil ik best geloven, maar wat moet ik daar als lezer mee? Het NiZa wil "via maatschappelijke druk" op oliemaatschappijen, banken en beleggers en de regeringsleiders van de Afrikaanse staten bereiken dat het geld dat met deze grondstoffen wordt verdiend, geïnvesteerd wordt in de Afrikaanse bevolking. Dat is een mooi streven, maar hoe gaat NiZa dat doen?

Op www.niza.nl leren we meer: "De campagne 'Zo arm is Afrika nou ook weer niet' is gericht op bewustwording van het Nederlandse publiek middels plaatsing van paginagrote advertenties in de landelijke dagbladen, verspreiding van Boomerangkaarten, de lancering van een nieuwe campagnewebsite (…) Doel van de publiekscampagne is om mensen die geïnteresseerd zijn in het onderwerp naar de website te leiden om daar actie te ondernemen." En wat is die actie dan? "Via de campagnesite kunnen bezoekers lobbybrieven ondertekenen richting autofabrikanten, financiële instellingen en de overheid om op die manier NiZA te ondersteunen in haar acties."

In dagbladadvertenties roept NiZA lezers op naar hun eigen webpagina te gaan, om de medewerkers van NiZA te ondersteunen in hun lobbywerk. "NiZa is een kleine creatieve, informele, professionele maar vooral slagvaardige organisatie", zo vertelt de webpagina. Ik geloof er niets van. Kleine organisaties plaatsen geen peperdure advertenties. Creatieve organisaties doen meer dan lobby. Slagvaardigheid is meer dan bewustmaking. De Afrika-fondsen voor investeerders bloeien. De arme Afrikanen lijden opnieuw honger. Wat wil NiZA nu eigenlijk?


Eerder deze week:


RSS-feed SP-columns RSS 2.0
Wat kun je met RSS?

Harry van Bommel

Harry van Bommel

Oekraïne heeft gekozen

Stelling

Stelling

Geen bezuinigingen op onderwijs

Opinie

Agnes Kant

'Twee zielen in één borst. Wat wordt het?'

SP Nieuws

Nieuws van de SP

DINSDAG 9 FEBRUARI
MAANDAG 8 FEBRUARI
ZONDAG 7 FEBRUARI
ZATERDAG 6 FEBRUARI
VRIJDAG 5 FEBRUARI
DONDERDAG 4 FEBRUARI
WOENSDAG 3 FEBRUARI
DINSDAG 2 FEBRUARI

Themakanalen

Nieuw op www.sp.nl

TRIBUNE JANUARI
OPINIES
65blijft65
Voor een menselijke thuiszorg
SP-TV
top

www.sp.nl | Partij | Afdelingen | Nieuws | Agenda | SP.TV | Publicaties | Shop | Inter@ctie | Contact | Lid worden

© SP 1996-2010