Zoeken in /ardagerkens

sp.nl/

Speciale rechercheurs voor aanpak kinderporno

28-05-2010 • “In ieder politiekorps moet een speciaal team zich specifiek bezig houden met de opsporing van kinderporno. Zo zorg je er voor dat er altijd expertise aanwezig is om deze weerzinwekkende vorm van criminaliteit aan te pakken.” SP-Kamerlid Arda Gerkens reageert hiermee op het jaarbericht van het Openbaar Ministerie, waaruit blijkt dat er te weinig rechercheurs zijn om de makers en verspreiders van kinderporno aan te pakken. Gerkens gaat Hirsch Ballin om opheldering vragen.

Arda GerkensHet is niet voor het eerst dat de SP aandacht vraagt voor dit probleem. Vorig jaar riep Gerkens minister Hirsch Ballin ook al naar de Kamer toen bleek dat een groot aantal kinderpornozaken onopgelost op de plank bleef liggen. Gerkens: “Hirsch Ballin beloofde beterschap maar daar komt dus weinig van terecht. Ik ben er echt van geschrokken dat nu blijkt dat het aantal veroordelingen in 2009 het laagste was van de afgelopen vijf jaar en dat vooral de makers ongemoeid worden gelaten. Het probleem moet juist wel bij de bron worden aangepakt, bij de producenten dus. In het belang van de kinderen.”

Delen E-mail een 
vriend Hyves

/ :: nieuws

    1 voor allen

    Teken ook het manifest
    ‘1 voor allen’



    Vroeg of laat
    SP-TV
    top

    www.sp.nl | Partij | Afdelingen | Nieuws | Agenda | SP.TV | Publicaties | Shop | Inter@ctie | Contact | Lid worden | Opzeggen

    © SP 1996-2012